Sıkça Sorulan Sorular

Kozmetik Ne Demektir?

Kozmetik, bir kimseyi daha çekici hale getirmek ya da görünüm sorunlarını gidermek için kullanılan ürünleri, bakımları ve tedavileri kapsayan bir kavram. Kozmetiğin bir alt alanı olan makyaj; ruj, maskara ve fondöten gibi yüze ve çevresine güzelleştirmek veya farklı bir görünüm vermek için uygulanan kozmetik ürünleri ve işlemleri kapsar. Makyaj malzemeleri haricinde saç boyası, saç spreyi, saç jölesi, parfüm, banyo tuzu, vücut yağ ve kremleri gibi pek çok ürün kozmetik sınıfına girer.

Kozmetiğin Tanımı Nedir?

Kozmetik yasasına göre: insan vücudunun epiderma, tırnaklar, saçlar, dudaklar ve cildin her yönüne, yani vücudun değişik dış yapısına, dişlere, mukozaya uygulanmak için hazırlanan, temizlemek, koku vermek, korumak, görünümünü değiştirmek için kullanılan, saç boyaları, saç açıcıları da dahil olan tüm ürünler ve maddelerdir. şeklindedir. Bunun biraz daha genel şekli ise: görünüşü güzelleştirmek için kullanılan maddeler ile beraber, hazırlanan ürünler, uygulanacak tedavi yöntemleri, bu tedavilerde kullanılacak araçlar olarak tanımlanmasıdır. Kozmetik Latince de: "Cosmos"'dan gelir. Süs, güzellik demektir. Kozmetikler; vücudun veya vücudun herhangi bir bölümünün temizlenmesi, güzelleştirilmesi, cazip hale getirilip değişik bir görünüm kazanması için uygulanan maddeler, bunların elde edilmesinde kullanılan hammaddelerdir. Bu da; sağlıklı, güncel yaşam demek; hijyen demek, bakım, güzellik demektir.

Bitkisel Kozmetik Nedir?

Güzellik ve kozmetik kavramı, eski insanlık ve medeniyet kavramlarına kadar dayanmaktadır. Genellikle bitkisel kozmetiklere doğal kozmetik denir. Bitkisel kozmetik, farklı cilt hastalıklarını iyileştirmek için bir veya daha fazla bitkisel bileşenin kullanıldığı tabanı oluşturmak için farklı kozmetik bileşenler kullanılarak formüle edilir. Bitkiler, kozmesötik maddeler ve farmasötik uygulamalar için yeni ilaç ürünlerinin geliştirilmesi için kullanılmaktadır. Bitkisel kozmetik, otların ham veya ekstre şeklinde kullanıldığı ürünlerdir. Ürünler olarak anılan Bitkisel Kozmetik, sadece izin verilen kozmetik faydaları sağlamak için bir veya daha fazla bitkisel bileşenin kullanıldığı baz oluşturmak için çeşitli izin verilen kozmetik bileşenler kullanılarak formüle edilir ve buna “Bitkisel Kozmetik” denir. Vücudun doğayla uyum içinde olunması bu yol ile sağlanmış olmaktadır. Son zamanlarda Hint Otlarına dayalı çok sayıda kozmetik ve formülasyonu tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Geleneksel olarak belgelendirilmiş uygulamalar haricinde, bazı modern denemeler Hint otlarının Kişisel Bakım ürünlerindeki kullanımını göstermektedir. Bitkisel ilaçların kullanımı cilt dostu olmasından ve yan etkilerinin olmamasından dolayı hızla artıyor. Bitkisel kozmetik ürünlerinin en iyisi, tamamen otlar ve ağaçlar tarafından yapıldığı ve dolayısıyla yan etkilerinden tamamen sıyrılmış olanlarıdır.

Doğal Kozmetik Nedir?

İçinde doğal bileşen olan ürünler; Bu ürünler kozmetik herhangi bir ürünün performansını arttırmak yada, ürünün göstereceği etkiyi bitki özleri ile sağlamak için, formülasyonlara bitki özleri ekleyerek yapılan ürünlerdir. Market raflarında gördüğümüz Papatyalı Kremler, Aloe vera lı sabunlar gibi ürünleri bu gruba örnek gösterebiliriz. Bu grup fiyat olarakda bitki özü içermeyen ürünlerden çok yüksekde kalmaz. İçinde Organik bileşen olan ürünler; Bu ürünlerde doğal bileşen içeren ürünlerde olduğu gibi formüle edilir.Hedef sentetik bir bileşenle gösterilecek etkiyi bitkilerden sağlamakdır. Fakat doğal bileşenli ürünlerden farkı, burada kullanılan bitki özlerinin organik sertifikaya sahip olmalarıdır.

Kozmetik Ürünler Nelerdir?

İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparat veya maddeler kozmetik ürün olarak değerlendirilmektedir. Bunlar; Bebek Ürünleri, Sabunlar , Göz Bakım Ve Makyaj Ürünleri, Makyaj ve Makyaj temizleme Ürünleri, Koku Giderici Ve Ter önleyiciler, Tıraş Ürünleri , Cilt Bakım Ürünleri , Tüy Dökücü Ürünler, Ağız Bakım Ürünleri , Saç Bakım Ve Temizleme Ürünleri , Saç renklendirici Ürünler, Güneş Ürünleri olarak kategorilendirilir.

Alışverişlerde Kargo Ücreti Ne Kadar?

99TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava.

Keratin Şampuan Nedir?

Keratin saçımızda var olan ve saçımız için oldukça önemli olan saç özümüzdür. Ancak zamanla saçlarımızdaki keratini yitirebiliriz. Keratin, saçımız için oldukça önemlidir. Keratin eksikliği erken yaşta dökülmelere sebebiyet verir. Kısaca özetlemek gerekirse vücudumuz için kan ne kadar önemli ise keratin de saçlarımız için bir o kadar önemlidir. Şampuanlar, saç kremleri ve saç ürünlerinin sabit bir şekilde uygulanması içerdikleri kimyasallar nedeniyle, saçlardaki katkısız keratin içeriğini tüketerek kuru ve kıvırcık saçlara neden olur. Keratin tedavisi, doğal olarak formüle edilmiş bir yöntem olduğu için kimyasala maruz kalma riski yoktur. Keratin tedavisi, hasar görmüş saçları düzeltmek ve saçlarınızın sağlığını korumak için yapılır. Keratin saçınızın şeklini ve hacmini korumasına yardımcı olur.

At Kuyruğu Şampuan Nedir?

At kuyruğu şampuanı Horse Tail extractın içeriğinde bulunan Silisilik asit sayesinde saç dökülmelerine neden olan pek çok sebeple saç köklerine yeterli oksijen ve besinlerin ulaşmasına engel olan radikallerin olumsuz etkilerini içeriğinde bulunan ve tümüyle bitkisel olan Horse Tail Complex ile engeller, saç derisi ve saç foliküllerinin yeterli oksijen ile besin eksikliklerinin giderilmesini sağlar.

Tuzsuz Şampuan Nedir?

Evimizde bulunan, marketlerden satın aldığımız, piyasadaki şampuanların neredeyse %90’ın da hem paraben hem de tuz bulunur. Tuz içeriği saçları derinlemesine temizler evet, ama zamanla saçları sertleştirir, kurutur ve saç derisini aşındırır. Boos kozmetik bu şampuanı keratin içeriği ile özel olarak üretmiş. Özellikle kalıcı fön (brezilya fönü), çıt çıt kaynak, saç boyası , saç açma gibi işlemleri yaptırdıktan sonra tuzsuz şampuanlar kullanmanız gerekir. Tuz hem saç boyasını çabuk akıtır hem kaynağınızı zedeler hem de kalıcı fön işleminizin süresini kısaltır.

Anti Age Şampuan Nedir?

Anti aging yaşlılığa karşı yaşlanmayı engellemek olarak özetlenebilir.Yaşlanma sürecindeki bilimsel araştırmalara baktığımızda, yaşlanma karşıtı ifadesi, yalnızca yaşlanmayı yavaşlatan, önleyen veya tersine çevirmeyi ifade eden yaklaşımlar içerir. Özetle Anti-aging uygulamalarda hedef, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıkları önlemek, güç kaybını engellemek ve daha uzun süre genç kalmayı sağlamak anlamına gelir. Kozmetik bilimi açısından anti aging, cilt, saç üzerinde yaşlanma belirtilerini geciktiren ya da engelleyen bakım anlamına gelir.

Mor (Silver) Şampuan Nedir?

Küllü kumral ya da doğal sarı renklerde ortaya çıkan dore ve turuncu yansımalar oldukça can sıkar. Hem gün ışığının yoğun olduğu zamanlarda bu renkler daha çok açılma yapar hem de zamanla bakırımsı bir koyuluğa dönüşür. Bu yansımaların saç rengi bütünlüğünü bozması hiçbir kadın tarafından istenmez. Hatta sürekli boyama işlemleri tekrarlanarak istenilen ton tutturulmaya çalışılır. Bu tarz durumlar için üretilmiş silver şampuan yansımaların doygunluk kazanarak saç renginde bütünlük oluşmasını sağlar. silver şampuan da gri, platin ve beyaz renk boyalı ya da doğal saçlar üzerinde etkisini göstermekte. Silver şampuanlarda bulunan viyole pigmentler istenmeyen yansımaların önüne geçmede kullanılan etkin maddedir. Saçların sürekli yeniden boyanması ve istenilen rengin tutturulmaya çalışılması oldukça yıpratıcı bir süreçtir. Bunun yerine geliştirilmiş renk tonlayıcı silver şampuanlar özellikle kadınlar tarafından büyük bir ilgi ile karşılaştı. Pek çok kadın bu şampuan sayesinde çok daha güçlü ve ışıl ışıl parlayan saçlara sahip oldu Mor Şampuan Nedir? Bazı kaynaklarda silver şampuan yerine mor şampuan ismi kullanılmaktadır. Özellikle şampuan satışı yapılan noktalarda bu ismi sık duymak mümkündür. Aslında silver şampuan ile mor şampuan aynı üründür. Mor denmesinin nedeni ise renk skalasında turuncu karşısına mor rengin gelmesidir. Yani turuncunun zıt rengi mordur. Bu nedenle saçlarda oluşan dore ve turuncu renklerin nötrlenmesi için kullanılan silver şampuana mor şampuan da denmektedir. Ayrıca silver şampuanın rengi de mordur. bu şampuanlar içerisinde sülfat ve paraben bulundurmaz. bu nedenle kimyasaldan uzak, doğal bir ürün olması kuaförler ve güzellik salonları tarafından da tercih edilmesine neden olmuştur. Haftada 2 – 3 kullanımın uygun görüldüğü bu şampuanlar, su ile temasta kolaylıkla köpürebilir. İçerisinde koruyucu da barındırmayan mor şampuanlar, nar özü sayesinde tazeliğini koruyor ve bozulmuyor. Ayrıca hayvanlar üzerinde deney yapılmıyor olması nedeni ile şampuan veganlar tarafından da büyük bir olumlu ilgi ile karşılanmıştır.